Reikalavimai plokščių stogų konstrukcijoms

Reikalavimai plokščių stogų konstrukcijoms apima vandens nepralaidumą, tinkamą šilumos izoliaciją, garų difuzijos valdymą. Taip pat svarbus – ilgaamžiškumas, priežiūros paprastumas, atsparumas atmosferos poveikiui, ugniai ir galimybė integruoti įvairias inžinerines sistemas. Konstrukcijos turi būti pritaikytos vietos klimatui. Vienur labiau lyja, kitur daugiau saulės ar vėjo.

Ilgaamžiškumas, atsparumas atmosferos poveikiui

Priklausomai nuo medžiagų minimalus garantinis laikotarpis - 10 metų, pasirinkus geresnes medžiagas prailgėja netgi iki 30 metų!

Vandens nepralaidumas

Turbūt pats svarbiausias kriterijus plokštiems stogams - nepralaidumas vandeniui. Svarbu tinkamai suprojektuotas išdėstymas vandens prabėgimų, bei užsandarintas stogas.

Šilumos izoliacija, garų difuzija

Tiktais tinkamai suprojektuotas stogas bus naudojamas daugybę metų, be didelės priežiūros ar rūpesčių. Svarbu tinkamai izoliuoti ir ventiliuoti.

Svarbūs reikalavimai plokščių stogų konstrukcijoms apima kelias esmines sritis: pirmiausia, užtikrinama atsparumas vandeniui, kad išvengtume pratekėjimų ir drėgmės kaupimosi. Antra, šilumos izoliacija – būtina siekiant sumažinti šilumos nuostolius ir užtikrinti energijos efektyvumą. Trečia, garų kontrolė ir ventiliacija – svarbios, kad būtų išvengta kondensacijos ir pelėsio augimo. Be to, plokštės stogų konstrukcijos turi atlaikyti vietos klimato sąlygas, įskaitant vėjo apkrovas, sniego svorį ir temperatūros svyravimus. Taip pat svarbu užtikrinti mechaninį atsparumą ir ilgaamžiškumą, mažą priežiūros poreikį, galimybes integruoti saulės baterijas ar kitas ekologines sistemas. Svarbus aspektas – estetika, kad stogas derėtų prie pastato architektūros.

Susisiekite su mumis ir mes iš patirties patarsime geriausias medžiagas, pagal poreikius. Paruošime plokšio stogo įrengimo projektą, pasiūlysime prekes tiesiogiai iš gamintojų, bei pageidavus įrengsime Jūsų naują plokščiajį stogą. 

  1. Plokščiojo stogo konstrukcija turi būti suprojektuota ir įrengta taip, kad jis atliktų savo funkcijas, esant įprastoms nuo oro sąlygų priklausančioms temperatūroms (nuo -30 0C iki +80 0C).
  2. Plokščiasis stogas privalo turėti vandens nuvedimo sistemą, kuri nekenktų pastato statybinėms konstrukcijoms ir aplinkai (želdiniams, šaligatviams, gatvėms, kitiems statiniams).
  3. Plokštieji stogai, kurių nuolydis nuo 0,70 (1,25%) iki 2,90 (5%) turi būti ypatingai patikimos konstrukcijos, kad būtų sumažinta pratekėjimų rizika dėl stovinčio vandens tikimybės.
  4. Stogo nuolydis turi būti suformuotas taip, kad vanduo ant stogo nesilaikytų ilgiau kaip 4 valandas po lietaus.
  5. Stogų konstrukcijose naudojamos medžiagos ir jų įrengimas turi atitikti STR 2.05.02:2001 „Statinių konstrukcijos. Stogai” ir Lietuvos standartų reikalavimams.

Reikalavimai hidroizoliacinėms stogų dangoms

Hidroizoliacinėms stogų dangoms keliami reikalavimai – griežti, siekiant užtikrinti maksimalų ilgaamžiškumo lygį. Svarbiausi aspektai apima aukštą atsparumą vandeniui, kuris užkerta kelią drėgmei patekti į konstrukciją. Atsparumas UV spindulių poveikiui ir temperatūros svyravimams užtikrina dangos ilgaamžiškumą ir išlaikymą nepakitusiomis savybėmis. Dangos turi būti atsparios mechaniniams pažeidimams, chemikalams, taip pat turėti tamprumo, leidžiančio joms prisitaikyti prie stogo plėtimosi ar susitraukimo. Ekologinis saugumas, lengva montavimo ir priežiūros procedūra taip pat – svarbūs veiksniai, užtikrinantys, kad hidroizoliacinės dangos būtų patvarios ir patikimos.

Stogo hidroizoliacinė danga turi būti įrengta taip, kad užtikrintų ilgalaikę pastato hidroizoliacinę apsaugą ir eksploatacinį stogo patikimumą.

Stogo dangos parenkamos atsižvelgiant į jų technines charakteristikas, atliekamų darbų pobūdį (naujo stogo įrengimas, renovacija ar kapitalinis remontas) bei stogo nuolydį, pagrindą, ant kurio jos klojamos. Taip pat turi būti įvertintos klimato sąlygos, šilumos izoliacinių medžiagų rūšis ir storis, stogo konstrukcijos ir galimas jų judėjimas.

Naujo arba renovuojamo stogo hidroizoliacija turi būti įrengiama iš dviejų tarpusavyje pilnai suklijuotų polimerinės bituminės dangos sluoksnių, kur viršutinio sluoksnio dangos viršus pabarstytas stambiagrūdžiu mineraliniu barstalu (skalūnu). 

Kapitalinio stogo dangos remonto atveju, kai pilnai nuimamas senas hidroizoliacinis sluoksnis, stogo hidroizoliaciją rekomenduojama įrengti iš dviejų dangos sluoksnių, kaip ir naujo stogo atveju. 

plokščio Stogo dangos sluoksnių išdėstymas

plokščio Stogo dangos sluoksnių išdėstymas

Stogo dangos sluoksnių išdėstymas – svarbus pasirinkimas, užtikrinantis ilgaamžiškumą ir funkcionalumą. Pradėkite nuo tvirto ir lygaus pagrindo paruošimo. Pirmasis sluoksnis – garų izoliacija, kuri neleidžia drėgmei patekti iš vidaus. Ant jos dedamas šilumos izoliacinis sluoksnis, mažinantis šilumos nuostolius. Šiame etape svarbu užtikrinti tinkamą šilumos izoliacijos storį, atitinkantį pastato šilumos efektyvumo reikalavimus. Toliau sekantis sluoksnis – hidroizoliacija, kuri užtikrina atsparumą vandeniui, UV spinduliams, temperatūros pokyčiams ir mechaniniam poveikiui. Svarbu, kad visi sluoksniai būtų tinkamai sujungti ir sandarūs, užtikrinant visišką vandens nepralaidumą ir optimalias izoliacines savybes. Pabaigoje, atkreipkite dėmesį į detalių, pvz., ventiliacijos angų, lietaus nuvedimo sistemų ir stogo langų, tinkamą įrengimą.

Susisiekite su mumis – plokščių stogų dengimo profesionalais. Padėsime atlikti greitai, kokybiškai visus pasiruošimo, atlikimo darbus. Patarsime ir parinksime geriausius sprendimus rinkoje.

lt_LTLietuvių kalba