Plokščiąjį stogą įrengti vidutiniškai pigiau ir paprasčiau, nes nereikia įrengti medinės konstrukcijos – visi sluoksniai montuojami ant gelžbetoninės perdangos.

Plokščio stogo įrengimas

Plokščių, sutapdintų stogų dengimo darbai apima stogo suplanavimą, medžiagų užsakymą ir stogo surinkimą. Stogų įrengimo trukmė – labai individuali, priklausomai nuo stogo ploto ir sudėtingumo. Privataus namo preliminari darbų įgyvendinimo trukmė yra 1-2 savaitės.

Anksčiau plokščius stogus galėjome matyti tik ant daugiabučių, visuomeninių pastatų. Tačiau pamažu tendencija įsirengti plokščią stogą populiarėja ir gyvenamuosiuose namuose. 

Plokščiasis stogas, iš tiesų nėra idealiai horizontalus. Pagal statybos taisykles, stogas laikomas plokščiuoju, kai jo nuolydis yra tarp 0,7 ° ir 7°. Stogas nėra visiškai plokščias, nes bent minimalus nuolydis reikalingas vandeniui nubėgti. Šie stogai dar vadinami sutapdintais, nes stogas ir lubos iš esmės sutampa vienoje plokštumoje – stogas, galima sakyti, tampa viršutinių patalpų lubomis. Plokščiasis stogas jau pripažintas energiškai efektyvia, patikima ir ekonomiška šlaitinio stogo alternatyva.

Atlikdami stogų įrengimo darbus pilnai įrengiame lietaus nuvedimo sistemas – latakus, lietvamzdžius, karnizus. Taip pat įrengiame parapetų skardinimo darbus, įrengiame apsaugines tvoreles, stogalangius bei kt.

Flachdacheindeckung in Litauen und Europa

Kokie plokščio stogo privalumai

3 žingsniai stogo įrengimo

Atsiųskite stogo planą bei parapeto detales

Turėdami šiuos duomenis, galėsime įvertinti ne tik stogo dangos, bet kartu garo bei termoizoliacijos įrengimo kainas.

1
Gaunate pasiūlymą stogo įrengimui

Pagal gautą medžiagą bei kliento poreikius pateikiamas optimaliausias pasiūlymas.

2
Pradedamas stogos įrengimas

Patvirtinus pasiūlymą sutariami tolimesni darbai.

3

Plokščio stogo įrengimas

Įrengiant plokščiąjį stogą didžiausias dėmesys yra skiriamas hidroizoliacijai, kadangi dangai prakiurus, vanduo pamažu lašės į patalpas. Stogai gaminami taip, kad atsitikus stogo deformacijai, lietaus vanduo nepasiektų patalpų.

Visi reikalingi sluoksniai montuojami ant gelžbetoninės perdangos. Kadangi plokščiasis stogas taps jūsų lubų dalimi, negalima ignoruoti šilumos izoliacijos. Jei patalpoje po juo nebus gyvenama, jis gali būti neapšiltintas arba apšiltinta gali būti tik perdanga.

Stogų sluoksnius privalu vėdinti

Kad ir kokia sandari būtų stogo danga, konstrukcijoje vis viena atsiranda kondensacinės drėgmės, kurios ten neturėtų būti. Jai išgarinti įrengiami ventiliaciniai kaminėliai. Tokie kaminėliai turėtų būti montuojami ant visų stogų, kurių plotis didesnis nei 10 metrų. 60–80 m² plotui skiriama po vieną kaminėlį. Šie kaminėliai surenka iš stogo konstrukcijos ir išleidžia į išorę vandens garus, tad jie būna įgilinti per visą šilumos izoliacijos sluoksnį.

Flachdacheindeckung in Litauen und Europa
Natūrali šviesa

Plokščiųjų stogų stoglangiai

Plokštieji stogai tinkami stoglangiams įrengti, o vertikali šviesa daug intensyvesnė. Dažniausiai kupolo formos stoglangiai įrengiami koridoriuose – tokiu būdu į patalpą patenka daugiau šviesos. Kupolo formos stoglangių privalumas – kaina. Galiausiai toks stoglangis gali būti padengtas savaime nusiplaunančia danga, taigi jam nereikalinga papildoma priežiūra.

Stoglangiai dažnu atveju montuojami į viešosios paskirties pastatus. Stoglangiai gali būti varstomi ir nevarstomi. Dažniausiai jie būna specialios formos ir montavimo, primenantys netgi liukus, tačiau egzistuoja ir labiau tradicinius stoglangius primenantys sprendimai.

Rekomenduojami sluoksniai mažas apkrovas patiriančiam stogui

  • garų izoliacinis sluoksnis,
  • šilumos izoliacinė plokštė
  • hidroizoliacinis sluoksnis iš PVC, gerokai atsparesnių už bitumines dangas.

Įrengiant ar atnaujinant plokščiąjį stogą, tikslingiausia įrengti apšiltintą atvirkštinį stogą. Tokiu atveju apšiltinamasis sluoksnis atsiduria virš hidroizoliacijos saugodamas jį nuo staigių temperatūros pokyčių, saulės ir mechaninių apkrovų.

Tinkamai suformavus erdves, stogas gali būti kaip pramogų, poilsio erdvė

Apželdinti plokštieji stogai

Sparčiai plintanti viena atvirkštinių stogų modifikacijų. Labai ilgą istoriją, užtenka prisiminti kabančiuosius Semiramidės stogus. Žalieji stogai populiarūs Pamyre, kur ant stogų beriama derlingos žemės ir auginamos daržovės, ir Norvegijoje, kur žalieji stogai – puiki šilumos izoliacija

Reikalavimai šiems stogams skiriasi, nes pirmiausia reikia įvertinti augalų sugebėjimą įsiskverbti į mažiausius plyšelius ir juos išplėsti. Apsaugai nuo šaknų poveikio klojama danga iš PVC ar folijos.

Žemės substrato storis priklauso nuo to, kuo apželdinsite stogą. Vejai ir gėlių gazonams reikia 10-20 cm, gėlėms ir žydintiems krūmams 20-30 cm, krūmams ir nedideliems medžiams 40-70 cm.

Domina Jūsų stogo kaina?

Plokščių stogų kainos

Kiekvienu atveju skaičiuojama individualiai. Kainų diapazonas itin platus, nes pirmiausia kaina priklauso nuo stogo ploto, tiekėjų taikomos kainodaros, stogo išplanavimo ir kitų aspektų.

Patikėkite savo rūpesčius kvalifikuotai, bei profesionaliai komandai

UAB „Esstogai“ įgyvendins Jūsų norus, pasiūlys geriausius statybinius sprendimus, užsakysime gera kaina medžiagas ir atliksime stogo surinkimą nepriekaištingai.

Investuodami į savo būstą, Jūs investuosite į savo patogią ir kokybišką aplinką, bei kasdienybę. Tikime, kad statybų darbai turi būti ne varginantis, o įkvepiantis procesas.

Kurkite idėjas, o visus įgyvendinimo ir statybų darbus palikite mums.

lt_LTLietuvių kalba