Naudojant kokybiškas medžiagas, išlaikant technologinius procesus ir dirbant tvarkingai, plokšti stogai yra ilgaamžiai ir be problemų tarnauja dešimtmečius.

Plokščių stogų šiltinimas

Plokščio stogo konstrukcija dažniausiai įrengiama pramonės (gamybos, sandėliavimo), viešosios paskirties (biurai, pramogų ar sporto kompleksai) ar gyvenamuosiuose daugiabučiuose pastatuose. Tačiau pastaraisiais metais toks stogų konstrukcinis sprendimas populiarėja ir individualių gyvenamųjų namų segmente.

Ilgaamžių medžiagų naudojimas stogų šiluminei izoliacijai leidžia užtikrinti komfortišką ir pastovų mikroklimatą pastato viduje, apsaugoti turtą nuo gaisro ir lietaus pavojaus, izoliuoti triukšmą ir pagerinti patalpų akustiką. 

Šilumos izoliacijai būdingas savybių ilgaamžiškumas, kadangi bėgant laikui šilumos izoliavimas nesuprastėja, tai patvirtinta bandymais ir eksperimentais, net praėjus daugiau kaip 20 metų nuo eksploatavimo pradžios. 

Flachdacheindeckung in Litauen und Europa

Plokščias stogas - ilgalaikis sprendimas

Stogai įrengiami taip, kad pastato vidus ir po hidroizoliaciniais sluoksniais esančios stogo konstrukcijos būtų apsaugotos nuo išorinio lietaus ir sniego poveikio.

Svarbūs aspektai plokščio stogo apšildymo sprendimuose

Teisės aktuose numatyti reikalavimai stogo konstrukcijai – tokie kaip energinio efektyvumo, atsparumo ugniai ar garso izoliacijos klasė ir kt. turi būti apsprendžiami projekte. Renkantis statybines medžiagas ir produktus atsižvelkite į jų tvarumą bei ilgaamžiškumą.

Koks bus veiklos pobūdis pastatų viduje?

Ar tai bus šildomos patalpos, nešildomos ar bus didelio drėgnumo aplinka? Žinant tokią informaciją galima teisingai pasirinkti sprendimus, tinkamą garo izoliaciją bei įrengimo technologiją.

Kokia šilumos izoliacija?

Šiltinimo sluoksnio storį visuomet būtina parinkti atsižvelgiant į norminius reikalavimus atitvaroms pagal pastato paskirtį. Nereikia pamiršti įvertinti ar stogas bus eksploatuojamas ar ne pvz. Ar ant stogo planuojate vykdyti elektros gamybą iš atsinaujinančių šaltinių arba įsirengti apželdintą stogą, pramogų ir poilsio erdves.

Stogo šildinimo etapai

1 etapas

Pirmiausia įrengiama garo izoliacija, ant jos klojama šilumos izoliacija. Populiariausia naudoti specialias sutapdintiems stogams skirtas vatos plokštes, kadangi jos yra nedegios, atsparios temperatūrų svyravimams, yra stabilių matmenų, laidžios vandens garams. Po to dedamos poros ar kelių sluoksnių plokštės. Ritininės prilydomosios dangos klijuojamos tiesiog ant šių plokščių. Norint pasirinkti tinkamą stogo dangą, reikėtų konsultuotis info@esstogai.com

Sutapdinti stogai su šilumos izoliacija, apsaugo pastatus nuo šalčio, karščio, atmosferinių kritulių, teršalų, triukšmo, UV spindulių ir kt. poveikio. Pro sutapdintus stogus į išorę išeina 10–25 % šilumos energijos. Esant prastam stogų apšiltinimui ar blogai apsaugai nuo drėgmės bei teršalų, stogai gali peršalti ir pastatuose gali padidėti šilumos nuostoliai. Patalpose gali susidaryti ≥ 80 % santykinis oro drėgnis ir ant lubų bei šalia jų gali pradėti veistis mikroorganizmai – mikromicetai; patalpose gali susidaryti antisanitarinė aplinka ir imti gesti žemiau esančios konstrukcijos bei jų apdaila.

1
2 etapas

Stogo šilumos izoliacija – termoizoliacinis sluoksnis gali būti daromas vieno arba kelių sluoksnių. Kai šilumos izoliacija daroma kelių sluoksnių, t. y., apatinio ir viršutinio, sluoksnių, jų siūlės neturi sutapti. Atstumas tarp siūlių turi būti ≥ 200 mm. „Kryžmiškas“ sluoksnių sujungimas neleistini. Polistireninio putplasčio plokštės turi būti glaudžiai sujungtos su pagrindu. Tarpai turi būti užsandarinti.

Stogo šiltinimo sistema prie pagrindo tvirtinama mechaniškai smeigėmis arba klijuojama. Jei stogų hidroizoliacinės dangos dengiamos balastinio žvyro arba dirvožemio sluoksniu, stogo šiltinimo sistema prie pagrindo netvirtinama. Tvirtinimo smeigės turi būti atsparios korozijai.

2
3 etapas

Nesant galimybės stogo šiltinimo sistemą tvirtinti prie pagrindo mechaniškai, ji turi būti klijuojama specialiais klijais. Tačiau stogo kampuose ir jo kraštų zonose (arba kai dirbama žemos temperatūros sąlygomis), būtina ją papildomai tvirtinti smeigėmis. Prieš pradedant klijuoti stogo šiltinimo sistemos polistireninį putplastį prie pagrindo, jo paviršius nugruntuojamas. Polistireninis putplastis prie pagrindo klijuojamas linijiniu būdu.

3
PAPILDOMAI

Kai tenka papildomai šiltinti eksploatuojamo pastato stogą, būtina atlikti jo būklės išsamią patikrą. Jeigu eksploatuojamo pastato hidroizoliacinė stogo danga yra pažeista, sudrėkusi ar užteršta, jei suardyta stogo šilumos izoliacija, apgadintas garso izoliacijos sluoksnis, pažeistas vietas būtina sutaisyti, išvalyti, išdžiovinti ir tik po to stogą papildomai šiltinti ir dėti naują hidroizoliacinę dangą.

?
Flat roof covering in Lithuania and Europe

Akmens vatos plokštės

Projektuojantiems ir statantiems gali kilti klausimas, kodėl plokštieji stogai dažniausiai šiltinami akmens vata? 

Atsakymas labai paprastas – dėl gerų šios medžiagos šiluminių savybių ir atsparumo ugniai, nes stogas – ypatinga konstrukcija pastate, nuo kurio gaisro atveju priklauso žmonių gyvybės. 

Akmens vatos gaminių degumo klasė A1 reiškia, kad medžiaga nedegi, t.y. neįsiliepsnoja ir nepalaiko degimo. Kai kuriose Vakarų Europos šalyse apšiltinant fasadus polistireniniu putplasčiu, langų angokraščius rekomenduojama šiltinti akmens vata  – kad gaisro atveju ugnis akimirksniu nepersimestų į vidų.

Lietuvoje vis dar naujovė sutapdintiems stogams naudoti akmens vatos plokštes su grioveliais. Akmens vatos plokštė su grioveliais skirta padidinto drėgnumo patalpoms ir atnaujinamiems stogams. Čia apatinėje stogo plokštėje jau gamybos metu yra išpjaunami grioveliai, kuriais juda vandens garai. Jiems surinkti aukščiausiose stogo vietose yra išpjaunamas kanalas. Stogas yra vėdinamas tokiu principu: vėjo slėgis ir pulsavimas priverčia perteklinę drėgmę judėti į viršų per griovelius tarp stogo karnizo ir kraigo. Pasiekusi kraigą ši drėgmė patenka į lauką per ventiliatorinius deflektorius.

Be šios stogams svarbios savybės akmens vatos gaminiai turi mažus šilumos laidumo koeficientus, geri garso izoliatoriai, per visą eksploatacijos laiką išlieka stabilių matmenų. Turint omenyje, kad vasarą stogas įkaista iki 80-90 laipsnių karščio, tai svarbus rodiklis. Tai nesenstanti medžiaga, bet gaminių ilgaamžiškumas daug priklauso nuo gamintojo patikimumo, inovacinių gamybos sprendimų.

Domina Jūsų stogo kaina?

Plokščių stogų kainos

Kiekvienu atveju skaičiuojama individualiai. Kainų diapazonas itin platus, nes pirmiausia kaina priklauso nuo stogo ploto, tiekėjų taikomos kainodaros, stogo išplanavimo ir kitų aspektų.

Patikėkite savo rūpesčius kvalifikuotai, bei profesionaliai komandai

UAB „Esstogai“ įgyvendins Jūsų norus, pasiūlys geriausius statybinius sprendimus, užsakysime gera kaina medžiagas ir atliksime stogo surinkimą nepriekaištingai.

Investuodami į savo būstą, Jūs investuosite į savo patogią ir kokybišką aplinką, bei kasdienybę. Tikime, kad statybų darbai turi būti ne varginantis, o įkvepiantis procesas.

Kurkite idėjas, o visus įgyvendinimo ir statybų darbus palikite mums.

lt_LTLietuvių kalba